+48 58 345 23 16

pon.-pt. 8:00 - 16:00

Siemens Cios Select

Dostępność: +48 58 345 23 16

Krótki Opis

Mobilny aparat RTG z ramieniem C, wyposażony w cyfrowy tor obrazowania 1024x1024 (1k²).

Cios Select to mobilny aparat RTG z ramieniem C, wyposażony w cyfrowy tor obrazowania 1024x1024 (1k²).  Tor wizyjny oparty jest na wzmacniaczu obrazu o przekątnej 23 cm, oferującym dwa pola obrazowania. Z generatorem o mocy 2,5 kW dostępna jest fluoroskopia pulsacyjna z prędkością do 10 klatek na sekundę, fluoroskopia ciągła i radiografia cyfrowa.

Dawka promieniowania jest zredukowana do minimum dzięki algorytmowi IDEAL (Intelligent Dose Efficiency Algorithm). Polega na ciągłym analizowaniu każdego pojedynczego piksela obrazu i optymalnym doborze dawki dzięki czemu zapewniona jest najwyższa jakość obrazu, dawka oraz kontrast i jasność obrazu.

Harmonizacja DDO - Digital Density Optimization (Cyfrowa Optymalizacja Gęstości) redukuje dynamiczny zakres obrazu, umożliwiając skontrastowanie struktur, które mają zostać uwypuklone, bez utraty informacji w jasnych i ciemnych obszarach obrazu.

Zbalansowane ramię C o szerokim zakresie ruchów oraz kompaktowej, lekkiej konstrukcji pozwala na szybkie pozycjonowanie. Dodatkowo przyspiesza pracę oznaczenie poszczególnych zakresów ruchów i odpowiadających im hamulców tymi samymi kolorami.

Łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs użytkownika zapewnia szybki dostęp do wszystkich funkcji systemu i pozwala w sposób automatyczny dobrać parametry pracy w celu maksymalnego ograniczenia dawki promieniowania.

Aparat posiada wbudowany dysk twardy o pojemności do 150.000 obrazów, a dodatkowo dzięki zintegrowanej nagrywarce płyt CD/DVD oraz interfejsowi USB daje nieograniczone możliwości dokumentacji badań.

Cios Select znajduje zastosowanie przede wszystkim w ortopedii i chirurgii urazowej.

Dane Kontaktowe

  • icon
    MKJ Radiologia Sp. z o.o.,
    ul. Sucha 16, 80-531 Gdańsk.
  • icon
    +48 58 345 23 16

 TELERADIOLOGIA 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą teleradiologii. Zdalnych opisów badań RTG.

CITO PLANOWE   |   RTG CT MRI